Elmélkedés
Senki sem szereti a nyomorúságot, a nehézségeket. Természetes emberi reakció, hogy elkerülnénk a fájdalmat, a kényelmetlenséget. Mégis, Pál apostol szavai emlékeztetnek minket arra, hogy Isten kezében még a legnehezebb időszakoknak is van célja. Nem azért küldi ránk a bajt, hogy szenvedjünk, hanem azért, hogy formáljon minket, és valami értékeset hozzon létre bennünk.
Amikor kitartunk egy próbatétel idején, az nem csupán a mi erőnkről szól, hanem Isten megtartó kegyelméről is. Ez a kitartás edzi a lelkünket, mint ahogy a sportoló izmait az edzés. A nehézségekben megmutatkozó állhatatosság alakítja jellemünket, finomítja hitünket, és mélyebb bizalmat épít ki bennünk Isten iránt. Látjuk, hogy nem omlunk össze, hanem valahogy mégis tovább tudunk menni. Ez a tapasztalat adja a "kipróbált jellemet", ami nem más, mint a hitelesség, a megbízhatóság és a belső erő.
Végül pedig, ez a kipróbált jellem reménységet szül. Nem egy naiv, alaptalan reményt, hanem egy szilárd, tapasztalaton alapuló bizonyosságot arról, hogy Isten hűséges. Ha már annyiszor átsegített minket, akkor most is át fog. Ez a reménység nem szégyenít meg, mert tudjuk, hogy Isten szeretete kiáradt a szívünkbe. Ez a remény segít minket abban, hogy a jövőre nézve is bizakodók maradjunk, tudva, hogy a nehézségek mögött mindig ott van az Ő célja és az Ő szeretete.
Mai imádság
Uram, köszönöm, hogy a nehézségeket is felhasználod a javamra. Adj erőt és kitartást, hogy ne adjam fel a próbák idején, hanem tanuljak belőlük. Formáld a jellememet, és erősítsd meg a reménységemet Benned. Segíts, hogy mindig Rád tekintsek, még a legmélyebb völgyekben is. Ámen.
Gondolatébresztő kérdés
Milyen jelenlegi nehézségben láthatod meg Isten formáló munkáját, és hogyan erősítheti ez a reményedet?

